Компоненты, модули, шаблоны и другие Расширения Joomla

Feimaņu bibliotēkas darba laiks:

Pirmdiena: 09:00 – 18:00

Otrdiena: 08:00 – 17:00

Trešdiena: 08:30 – 17:30

Ceturtdiena: 08:30 – 17:30

Piektdiena: 08:00 – 17:00

Pārtraukums : 12:30 – 13:30

Vispārīga informācija par Feimaņu bibliotēku.

Vispārīga informācija: Pēc bibliotēkā esošās bibliotēkas pases datiem – bibliotēka dibināta 1948.gadā , pēc Latvijas PSR Mazās enciklopēdijās 1. sējuma datiem -1947. gadā, bet 1.inventārgrāmata ir sākta ar 1951. gadu.

Bibliotēka ir Feimaņu pagasta iedzīvotāju kultūras un informācijas

centrs. Darbības mērķis – nodrošināt dažādu iedzīvotāju grupu interesēm piemērotu

literatūru visa gada garumā, iesaistīt dažāda vecuma un dažādu interešu cilvēkus

bibliotēkas pakalpojumu izmantošanā, izveidot bibliotēku kā sabiedrības centru visām

vecumu grupām. Informācijas resursi ir pieejami ikkatram, kas tos vēlas saņemt.

Bibliotēkā ir iespējams izmantot interneta pakalpojumus uzziņām, iegūt lasīšanā visjaunākās

grāmatas un pieprasītākos žurnālus, apmeklēt piedāvātos pasākumus.

Krājuma lielums:   9542 dokumentu kopskaita eks.

Preses izdevumi :          

1.      A 12-ceļš uz Latgali

2.      Astes

3.      Citādā Pasaule

4.      Ieva

5.      Ievas Dārzs

6.      Ievas Stāsti

7.      Ievas Veselība

8.      Leģendas

9.      Ir

10.  Patiesā Dzīve

11.  Privātā Dzīve

12.  Pūcīte

13.  Rēzeknes Vēstis

14.  Santa

15.  100 labi padomi

16.  Vakara Ziņas

17.  Дарья

18.  Дарья. Биография

19.  Лиза

20.  МК Латвия

21.  Народный доктор

22.  Однако, жизнь!

23.  Открыто

24.  Садовод и огородник

25.  Семеро с Ложкой

26.  Тайны звёзд

27.  1000 сове      

     Bibliotēkas novadpētniecības plauktā ir skatāmas novadpētniecības mapes ar savāktiem materiāliem : Bibliotēkas vēsturi; Feimaņu pagasta ezeri un upes; Feimaņu katoļu baznīca un draudze; Feimaņu draudzes mācītāji; Mūsu novadnieki, Feimaņu pagasta vēsture, Feimaņu pagasta dabas, kulturvēsturiskie, arheoloģijas, arhitektūras pieminekļi un teritorija, Keramika, Feimaņi agrāko laiku periodikā, Mēs periodikā. Bibliotēkā pieejami visi pašvaldības informatīvie izdevumi „Feimaņu Zvans” un „Rēzeknes novada ziņas” numuri.

     Dažādās mapēs tiek apkopoti materiāli par Feimaņu pagastā notiekošo, par ko

informācija tiek ņemta no vietējā laikraksta „Rēzeknes Vēstis”.

Darba rādītāji: ( uz 01.01.2020.g.)

Izsniegums: 7547

Lietotāju skaits: 244

Apmeklējumu skaits: 4493

Bibliotēkā pieejami:

 • Daiļliteratūra
 • Nozaru literatūra
 • Uzziņu literatūra
 • Bērnu literatūra
 • Periodiskie izdevumi
 • Novadpētniecības materiāli
 • Tematiskās mapes
 • Elektroniskais katalogs
 • Starpbibliotēku abonementa (SBA) pakalpojumi
 • Iespēja skolēniem kļūt par „Bērnu žūrijas” ekspertiem
 • Datora pakalpojumi
 • Interneta pakalpojumi
 • Datu bāzes: Letonika, Lursoft „Laikrakstu bibliotēka”,
 • Latvijas filmu portāls www.filmas.lv      
 • Printera pakalpojumi
 • Kopētāja pakalpojumi
 • Skenera pakalpojumi
 • Literāri un izglītojoši pasākumi
 • Uzziņas. Konsultācijas

Datora un interneta pakalpojumi ir bezmaksas.

Printera, kopētāja pakalpojumi - maksas pakalpojumi.

Bibliotēkas vadītāja: Erna Ulase

Telefons: 64644750

e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015.gadā

Feimaņu pagasta bibliotēka aicina iesaistīties dažāda vecuma grupas skolēnus un viņu vecākus jaunās Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas kolekcijas 2015 lasīšanā. Visas grāmatas ir jau iepirktas un gaida savu lasītāju! Izmantojiet iespēju iepazīties un pašiem vērtēt jaunākās Latvijā izdotās grāmatas.

 

 

Pirmā tikšanās ar grāmatu

Mīļie vecāki! Ievediet savu bērnu brīnišķīgajā grāmatu pasaulē! Tieši tagad ir īstais laiks to darīt –iestājušies tumšie rudens vakari, kad negribas nekur ārā skriet. Ir drēgns, auksts un vakaros ātri paliek tumšs. Sāciet ar dzejolīšiem, pasaciņām, bilžu grāmatām. Lasiet katru dienu, lasiet kaut mazu pasaciņu pirms miedziņa, lai tas kļūtu par patīkamu ieradumu. Sāciet jau šodien, dalieties lasīšanas priekā ar savu bērnu. Grāmata ne tikai informē un izglīto, bet attīsta valodu un arī māca – tēlaini domāt, spriest, vērtēt, analizēt situāciju, pieņemt lēmumus. Jo agrāk bērns iepazīsies ar grāmatu, vecāki lasīs priekšā, jo vairāk tas sekmēs bērna attīstību. Lasīšana ir piedzīvojums, kuru var sākt jau no bērna dzimšanas. Un atceraties, lasīšanas prasmes nāk no ģimenes. Lielisku iespēju lasīšanas uzsākšanai piedāvā bibliotēka, kuras krājumā atrodas arī pirmskolas bērniem domātas krāšņas, ilustrētās grāmatas. Katrā jauno grāmatu pirkšanas reizē tiek domāts par pašiem mazākiem mūsu pagasa iedzīvotājiem.

   Laiks, ko pavadām kopā ar bērnu, ir ieguldījums viņa nākotnē!

 

 

Aspazijai - 150

Latvijā 2015. gads pasludināts par Raiņa un Aspazijas gadu, kā arī UNESCO iekļāvis dzejnieku dzimšanas dienas starptautiskajā svinamo dienu sarakstā. Bibliotēku nedēļā 25.aprīlī Feimaņu pagasta bibliotēkā notika dzejas pēcpusdiena „Sēd uz sliekšņa pasaciņa” veltīta Aspazijas 150 dzimšanas dienai.

Uz pasākumu ieradās sākumskolas skolēni ar savām audzinātājām Initu Otikovu, Ivetu Aliku un Ināru Reiniku. Pasākums iesākās ar Aspazijas dzejoli „Pasaciņa”. Klausījāmies arī dzejnieces balsi no datu bāzes „Letonika”, kur viņa pati stāsta par savu bērnību un apjūsmo savu skaisto dzimteni Zemgali. Mājīgā atmosfērā atcerējāmies dzejnieces bērnību un mātes milzīgo lomu mazās meitenes Elzas skološanā. Paši bijām arī mākslinieki- lasījām dzeju, ko bērni, pateicoties skolotājām bija cītīgi iemācījušies, prozu, bet pārējie uzmanīgi klausījās. Skolēni bija iemācījušies pazīstamākos Aspazijas dzejoļus. Kopīgi arī pāršķirstījām Aspazijas liriskās autobiogrāfijas "Zila debess zelta mākoņos" lappuses. Tās fragmentus lasīja 4.klases skolēni Valentīns Jermakovs un Valērija Dobrecova, kā arī stāstīja Anna Kolesnikova. Pasākuma izskaņā noskatījāmies animācijas filmu „Sēd uz sliekšņa pasaciņa” (režisore Roze Stiebra). Izskaņā bibliotekāre aicina skolēnus piedalīties zīmēšanas konkursā veltītam Aspazijas un Raiņa gadam, savaus darbus iesniedzot pagasta bibliotēkā.

Paldies skolotājām un skolēniem par atsaucību un ieguldīto darbu, gatavojoties dzejas pēcpusdienai.

 

 Aspazija-150 061Aspazija-150 089

 

Tikšanās ar mūsu novadnieci, dzejnieci Irinu Šejevsku

Šī gada 17. decembrī Feimaņu pagasta bibliotēkā viesojās mūsu novadniece, dzejniece Irina Šejevska (Viļumovska). Viņa šogad nosvinēja savas dzīves jubileju un arī izdeva trešo dzejas grāmatu „Tālās zvaigznes gaisma”, kuras prezentācija notika Rēzeknes Centrālajā bibliotēkā. Irinas kundze ir dzimusi Feimaņu pagasta Šejevkas sādžā, tāpēc arī pseidonīms ņemts no ciema nosaukuma. Viņa ir daudzu grāmatu līdzautore. Darba gaitas iesākusi Drūmalas skolā Vainovā par pionieru vadītāju, bet tālākie ceļi ir aizveduši uz Rēzekni, kur ir spēlēts gan teātris, gan radiožurnālistes un diktores darbs Rēzeknes radio, gan pedagoģes darbs, izcili gatavojot bērnus runas konkursiem. Viņa pati ir lieliska deklamētāja ar labu atmiņu. Tāpēc ir bauda klausīties šo izcilo sievieti. Šoreiz bez autores lirikas viņas izpildījumā skanēja arī fragments no Ļermontova balādes. Tas lika dziļāk ielūkoties cilvēku jūtu pasaulē. Bet traģiski bojā gājušajam dēlam veltītais dzejolis stiprāk aizskāra tos klausītājus, kas zaudējuši savus bērnus.

Mīlestība pret dzeju ir dziļi iesakņojusies jau bērnībā, mācoties Silajāņu pamatskolā. Talants laika gaitā tika izkopts un mūsu literatūra kļuvusi bagātāka ar vēl vienas dzejnieces daiļradi. Viņas dzeja ir atzīšanās mīlestībā pret dzimtās vietas dabu, Latgali , cilvēkiem...

Mūsu novadniece visiem klātesošajiem dāvināja savas dzejas grāmatas, par ko liels paldies autorei. Mīļš paldies dzejniecei par atsaucību, piedaloties Feimaņu biliotēkas rīkotajos pasākumos, kur dzejas mīļi labprāt kuplā pulkā atnāk , lai izbaudītu izjustās dzejas vārsmas. Irinai Šejevskai novēlam radošus panākumus un labu veselību, būt tikpat atraktīvai, sirsnīgai un sievišķīgai!

 

2014. gada „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” Feimaņu pagasta bibliotēkā

Lai palīdzētu bērniem atrast grāmatu, iemācītu iemīlēt to, spriest un vērtēt, katru gadu Feimaņu pagasta bibliotēka piedalās Kultūrkapitāla fonda lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu un jauniešu žūrija” ar mērķi iesaistīt jaunos lasītājus jaunākās un vērtīgākās literatūras lasīšanā un vērtēšanā. Divus pēdējos gadus ir arī vecāku žūrija, kur pieaugušie lasītāji lasa grāmatas un sniedz savu vērtējumu.

23. decembrī Bērnu žūrijas ekspertiem kā veicināšanas balvu pagasta pārvalde apmaksāja braucienu uz Daugavpili, kur bērniem tika piedāvātas dažādas izklaides.

Vispirms apmeklējām slidotavu Sporta pilī. Tur mūsu bērni izbaudīja ledus un slidošanas burvību! Pēc tam apmeklējām Boulinga centru. Spēlējot boulingu, bērni labi pavadīja laiku, apvienojot fiziskās aktivitātes un azartu. Pēc spēles mielojāmies ar picu.

Noslēdzošais pasākums bija kinoteātrī „Silver Screen ”. Bērni noskatījās  3D animācijas filmu „Septītais rūķītis”.

Diena bija pasākumiem piesātināta, mājās atgriezāmies vēlu vakarā un labā noskaņojumā.

„Viens no skaistākajiem atradumiem dzīvē ir grāmata” - tā teica Ojārs Vācietis, tāpēc īpaši   aicinu pirmskolas bērnu vecākus dalieties lasīšanas priekā, iemāciet iemīlēt grāmatu, mudiniet bērnus lasīt, bet ne nīkt pie televizora.

Nav obligāti jāpērk grāmatu, to var paņemt uz laiku arī bibliotēkā.

Paldies visiem lasīšanas programmas dalībniekiem un pagasta pārvaldei par finansiālo atbalstu!

 

Bibliotēkas vadītāja Erna Ulase

 

Radošās darbnīcas Feimaņu pagasta bibliotēkā

 2014. gada 15. decembrī plkst. 16:00 Feimaņu pagasta bibliotēka pārvērtās par   Rūķu darbnīcu, kur ikvienam 6-14 gadus vecam bērnam bija iespēja veidot Ziemassvētku apsveikuma kartiņas. Nodarbības vadīja Ilga Smane.

Katrs bērns darināja oriģinālas apsveikuma kartiņas, izmantojot kartonu, krāsaino papīru, dekoratīvās lentītes, pērlītes, spīdumu līmes. Nodarbību beigās bērni pulcējās pie tējas un piparkūkām.

 

Lauku bibliotēku atbalsta biedrības gada noslēguma pasākums Salacgrīvā

5. decembrī Rēzeknes un Viļānu novadu 13. Grāmatu svētku rīkotāji tika aicināti uz 2014.gada akcijas „Atbalsts lauku bibliotēkām” noslēguma sarīkojumu „Lielā lasītāju balva 2014” Salacgrīvas pilsētas kultūras namā.
Ar šo pasākumu Lauku bibliotēku atbalsta biedrība pateicās Grāmatu svētku organizatoriem visā Latvijā.
2014.gadā norisinājušies 20 grāmatu svētku pasākumi dažādos Latvijas reģionos.
Ik gadu uz noslēguma sarīkojumu pulcējas bibliotekāri, pašvaldību darbinieki, bibliotēku atbalstītāji, lielākie grāmatu izdevēji, kā arī grāmatu autori, tukotāji, mākslinieki.
Pasākumu vadīja aktieris Andris Bulis un Kristaps Menniks. LBAB vadītāja Biruta Eglīte ar gandarījumu teica: „Kad visu to sākām, ne paši, ne kāds cits nedomāja, ka kustība būs tik ilga, bet biedrība savu darbu veiksmīgi turpina jau trīspadsmit gadus.” Viņa uzsvēra, ka šogad grāmatu dāvinājumus saņēmušas 707 Latvijas bibliotēkas, uzdāvinātas grāmatas kopsummā par 93 tūkstošiem eiro un vēl daudzas grāmatas nonāks pie saviem lasītājiem lauku bibliotēkās.
Konkurss „Lielā lasītāju balva” par vislasītākajām grāmatām notika jau desmito reizi.
Apbalvošanai tika noteiktas septiņas nominācijas: oriģinālprozā, oriģināldzejā, tulkotajā daiļliteratūrā, bērnu oriģinālliteratūrā, tulkotajā bērnu literatūrā, dokumentālajā un zinātniski populārajā oriģinālliteratūrā, tulkotajā dokumentālajā literatūrā. Katrai no tām vienai visvairāk lasītajai grāmatai tika sniegta „Lielā lasītāju balva 2014.” Statistikas datus savāca no bibliotēkām par vispieprasītakajām grāmatām, kas nākušas klajā pēdējo trīs gadu laikā. Šīs ziņas apkopoja žūrija, kuras sastāvā ir bibliotēku speciālisti no dažādiem Latvijas novadiem. Žūrijas sastāvā ir arī mūsu novada bibliotēku darba speciāliste Anastasija Belogubova. Visi balvas ieguvēji dāvanā saņēma keramiķes Ingrīdas Žagatas darinātās bākas.
Balvas „Lielā lasītāju balva 2014” pasniedza cilvēki , kuru dzīve un darbs saistīts ar Salacgrīvas pusi - Lilita Līce, Silvija Radzobe, Gunta Līdaka, Irina Tomsone, Gints Šīmanis, Imants Klīdzējs, Dzintris Kolāts. Sarīkojumu bagātināja dažādu žanru mūziķi.                                                            
Paldies Rēzeknes novada par iespēju apmeklēt šo brīnišķīgo pasākumu, kurā piedalījās Rēzeknes un Viļānu novada 13. Grāmatu svētku rīkotāji - Feimaņos.
 
Erna Ulase
 

"Vinnija Pūka Ziemassvētki"

Šī gada 25 decembrī plkst.12:00 Feimaņu kultūras namā uz Ziemassvētku eglīti kopā ar vecākiem bija ieradušies mazākie pagasta iedzīvotāji. Viņus sagaidīja Vinnijs Pūks ar saviem draugiem Ruksīti, Ēzelīti, Tīģerēnu un Gudro Pūci. Sniegbaltīte ar Salatēti   uzklausīja sagatavotos mājas priekšnesumus - dzejoļus, dziesmas un pantiņus, kurus bija sagatavojuši mazie draugi kopā ar saviem vecākiem. Smiekli un rotaļas piepildīja kultūras namu. Pasākuma noslēgumā bērni saņēma Ziemassvētku dāvanas no Salatēta un labā noskaņojumā devās mājup.

   

Rēzeknes un Viļānu novadu 13. Grāmatu svētki Feimaņos

  Gan lielos, gan mazos novadu iedzīvotājus un viesus aicinājām 2014.gada 22.augustā piedalīties Rēzeknes un Viļānu novadu 13. Grāmatu svētkos Feimaņos. Iebraucot Feimaņos, svētku viesus sagaidīja atvērta grāmata, ar jautriem, krāsainiem burtiem un mūsu jaunais bitenieks Jānis Gailišs, kurš piedāvāja šī gada ražas degustāciju un arī iepazīstināja ar dravas darba rīkiem.

No paša rīta varēja ievingrināt roku loku šaušanā, aplūkot latgaļu 11.-12.gs. tērpus, rotas un ieročus, redzēt seno latgaļu cīņu mākslu - to visu mums demonstrēja „Kroma kolna bruoliste”. Neizpalika arī brokastis tiem, kas steigā aizmirsa mājās iestiprināties - Vēsma Ušpele uz ugunskura cepa pankūkas, gribētājiem nācās stāvēt rindā.

Jau līdz galvenā pasākuma atklāšanai jebkurš varēja iepazīties ar tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) "Rēzeknes apriņķa pūdnīki" dalībnieku darbu ceļojošo izstādi, kā arī ar Feimaņu katoļu baznīcas vēsturisko tekstiliju izstādi.
    No plkst. 10:00 ikvienam interesentam bija iespēja iegādāties jaunākās grāmatas no izdevniecībām
„Avots”, „Nordik”, „Tapals”, „Lauku Avīze”, „Jumava”, „Zvaigzne ABC”, „Apgāds Mansards”, „Divpadsmit”, „Latgales Kultūras centra izdevniecība”. Svētku dienas izskaņā izdevniecības bija sarūpējušas grāmatu loteriju, kurā vērtīgu grāmatu guva ne viens vien svētku apmeklētājs.

Grāmatu svētku dalībniekus uzrunāja Feimaņu pagasta pārvaldes vadītāja A. Verčinska, Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietniece E.Pizāne un Lauku bibliotēku atbalsta biedrības dibinātāja un ilggadējā vadītāja Biruta Eglīte, izsakot pateicību par ilggadēju sadarbību Grāmatu svētku atbalstītājiem.

Uz politisko diskusiju: „Ceļi un dzelzceļi –Latgales nākotnes veiksmes stāsts” bija ieradušies 11.Saeimas deputāti Dzintars Zaķis, Jānis Tutins, Juris Viļums un politiķi Edgars Jaunups un Jānis Jurkāns.

Tajā pašā laikā bija padomāts arī par bērniem un jauniešiem:

Pirms pusdienām notika radošās darbnīcas „Jautrās grāmatzīmes ” (vadīja skolotājas I.Upeniece un I.Otikova) un „Muola puorvierteibas” (vad. V.Ušpele). Izdevniecība Zvaigzne ABC bija sarūpējusi dāvanas visiem radošo darbnīcu dalībniekiem. Tie, kam pacietības nav un prāts nesas uz palaidnībām, varēja piedalīties muzikālajā ceļojumā deju soļos pa dažādām pasaules valstīm kopā ar Karlsonu (bērnu grāmatas varoņa lomā iejutās jauniešu deju grupas „Ilgrozītes” vadītāja Ilga Smane). Aizrautīgas nodarbības bija tiem, kas interesējas par senlietām – ( vad.Ingrīda Tjarve.)

Pēcpusdienā notika pirmskolas un jaunākā skolas vecuma bērnu saruna ar iecienīto bērnu rakstnieci Vitu Štelmaheri ( vairāku grāmatu autore, no kurām pazīstamākā ir “Piglas stāsti”, viņa veidojusi arī patriotiska rakstura grāmatu bērniem “Es dzīvoju Latvijā”), kas uz pasākumu bija ieradusies ar savu sunīti Rafi.

Paralēli tam, jauniešiem sadarbībā ar izdevniecību Jumava notika „Stila skola” nodarbības, vadīja vizāžiste, stiliste Ineta Lesīte. Vērtīgi padomi par lakatu visplašāko izmantošanu tika demonstrēti praktiski.

Grāmatu svētku ietvaros, pēcpusdienā pieaugušajiem notika tikšanās ar atraktīvo rakstnieku, radiožurnālistu Dzintaru Tilaku.

Jāatvainojas tiem, kuri bija noskaņojušies uz tikšanos ar radiožurnālisti Anitru Toomu, jo viņa slimības dēļ neieradās Feimaņos.

Grāmatu svētku noslēguma jauks akcents bija šova „Dziedošo ģimeņu” uzvarētāji Tihovsku ģimenes koncerts.    

Paldies par atsaucību un pretimnākšanu Rēzeknes novada pašvaldībai, Feimaņu pagasta pārvaldes darbiniekiem, kas ieguldīja milzīgu darbu, Feimaņu pamatskolas kolektīvam un visiem, kas atsaucās, piedalījās, palīdzēja. Sevišķa pateicība tiem, kas vadīja tematiskās nodarbības un visai darba grupai, kas pielika roku, lai svētki taptu. Paldies par svētku dalībnieku un viesu ēdināšanu Elizabetai Vaičukai un viņas palīgiem.
     Paldies arī visiem svētku dalībniekiem, kas piedalījās, padarīja ar savu klātbūtni šo dienu neaizmirstamu, krāsainām noskaņām bagātu.
    
Novēlu ikvienam, lai grāmatas ir logi, caur kuriem tiek aplūkota pasaule, neskatoties uz to, ka informācijas tehnoloģijas kļūst arvien populārākas.

 

        Feimaņu pagasta bibliotēkas vadītāja Erna Ulase

Saziņas iespējas

 Pārvaldes vadītāja
Anita Verčinska
mob.tel.: 20223650
 
Grāmatvedība
tel.: 64644894
 
Lietvede, zemes lietu speciālists
tel.: 64644892
 
Sociālais darbinieks
tel.: 64644888
 
Bibliotēka, kultūras nams
tel.: 64644750
 
Medpunkts
tel.: 64644889
 
Feimaņu pamatskola
tel.: 64644749

Saites