Компоненты, модули, шаблоны и другие Расширения Joomla

Pirms starptautiskās ģimenes dienas šī gada 13.maijā Lūznavas muižā tika godināti Rēzeknes novada Zelta pāri. Šādu pasākumu novada pašvaldība rīko pirmo reizi un vēlās to veidot kā tradīciju, godinot stiprākās novada ģimenes.

Iepriekšējos gados Zelta pāru godināšana notika novada dienās. Šogad pasākumā Lūznavas muižā vēlmi piedalīties izteica septiņi pāri no Silmalas, Lūznavas, Maltas, Audriņu, Feimaņu, Pušas un Nagļu pagasta. No Feimaņu pagasta tika aicināti divi pāri, kuri ir slēguši laulību pirms piecdesmit gadiem un tie ir: Marija un Andrejs Smirnovi; Valentīna un Vasīlijs Gruznovi.

Uz Lūznavas muižu piekrita doties Gruznovu pāris. Ierodoties uz pasākumu, pāris tika sagaidīts muižas foajē, kur viņiem bija japarakstās Goda grāmatā. Visus jubilārus uzrunāja novada domes priekšsēdētājs M. Švarcs. Pasākumu vadīja Rēzeknes novada dzimtsarakstu nodaļas vadītājas p.i. Marija Deksne, kura mudināja atsaukt atmiņās 1966.gadu un atcerēties savu kāzu dienā doto solījumu “līdz nāve mūs šķirs”, maigo skūpstu un klusiņām noraust prieka asaru par kopā nodzīvotiem piecdesmit gadiem, lepoties par izskolotiem bērniem, priecāties par mazbērniem un mazmazbērniem.

Valentīnas un Vasīlija Gruznovu sirdīs ieskanas savādas izjūtas. Vēl atmiņā uzmanības apliecinājumi, draudzības periods, kas kaut kādā brīdī pārauga mīlestībā. Pirms 50 gadiem viņi uzticēja viens otram pašu dārgāko dzīvē - savu jaunību, savu mīlestību. 50 vasaras, ziemas arī 50 un vēl nav apnicis kopā. Viens pie otra vēl tiecaties! Nav ko brīnīties, draugi, tie taču solījušies līdz pasaules galam mīlēt!

Valentīna un Vasīlij! Tā jau saka, ka nekas šajā dzīvē nenotiek nejauši un droši vien arī jūsu satikšanās nebija nejauša. To var saukt kā gribat – par likteni vai dieva gribu. Bet jūs dzīvē esat satikušies un viens otram varat teikt: „Cik labi, ka tu man esi!”

Jūsu dzīves ceļi savijušies vienā un kā jau dzīvē – ir bijuši kopēji prieki, kopējas rūpes, taču tikai no jums pašiem ir bijis atkarīgs, vai Jūsu laulība nesa mieru un drošības sajūtu. Jūs jau zināt, ka veiksmīgas un stipras laulības pastāvēšanas noslēpums ir pavisam vienkāršs—būt laipniem vienam pret otru, prast saglabāt savstarpējo cieņu, prast piekāpties un piedot, bet Jūsu mīlestība vienmēr liek pelēkajai ikdienai iemirdzēties zeltā.

Valentīnas un Vasīlija mīlas stāsts sākās 1963.gadā Feimaņu pusē, kad Valentīna strādāja fermā, bet Vasīlija tētis pieveda gotiņām barību. Protams, kā jau izpalīdzīgs dēls, Vasīlijs gāja palīgā tētim. Un … pamana burvīgu, mīļu meiteni, un viņu acu skatieni satikās, lai paliktu uz mūžu un tā pēc 3 gadu draudzības, 1966.gada 7.oktobrī Rēzeknes rajona dzimtsarakstu nodaļā notika laulības reģistrācija. Mīlestībā un saskanīgā ģimenītē ir izauklētas un izlolotas 2 meitenes, kuras savu ligzdiņu vijušas Rīgā, prieku Valentīnai un Vasīlijam dāvā 2 mīļās mazmeitiņas, kuras allaž tiek gaidītas ciemos.

Lai arī deniņi jau nemanot sāk sirmot,

Lai pierē rieva nebijusi gulst

Tev, šodien paldies saku,

Mans uzticamais, krietnais dzīves draugs!

Ar laba vēlējumiem, ziedu pušķi un skaistām dzejas rindām jubilārus sveica arī pārvaldes vadītāja A. Verčinska. Labu garastāvokli radīja sniegtais pašdarbnieku koncerts, un, protams, kāzu valsis. Kopīgajā bildē Lūznavas muižas pagalmā tika iemūžināti pirmie pasākuma dalībnieki, bet muižas otrajā stāvā jubilārus gaidīja kāzu torte.

Ingrīda Tjarve

Feimaņu KN vadītāja

Saziņas iespējas

 Pārvaldes vadītāja
Anita Verčinska
mob.tel.: 20223650
 
Grāmatvedība
tel.: 64644894
 
Lietvede, zemes lietu speciālists
tel.: 64644892
 
Sociālais darbinieks
tel.: 64644888
 
Bibliotēka, kultūras nams
tel.: 64644750
 
Medpunkts
tel.: 64644889
 
Feimaņu pamatskola
tel.: 64644749

Saites