Бесплатные шаблоны Joomla

LATVIJAS UNIVERSITĀTE

KLĪNISKĀS UN PROFILAKTISKĀS MEDICĪNAS INSTITŪTS

Reģ. Nr. 3341000218; adrese: Jelgavas iela 1, Rīga, LV-1004; tālr. 26488914 e-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

PAZIŅOJUMS PRESEI

06.12.2017.

GISTAR pētījumā Rēzeknē iekļauti jau 1000 respondenti!

Ar prieku varam paziņot, ka Latvijas Universitātes Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūta pētījuma GISTAR* Rēzeknes reģionālajā centrā pagājušajā nedēļā tika iekļauts jau 1000. respondents.

Latvijā GISTAR pētījumā pavisam iekļauti jau vairāk kā 6200 respondenti. 1000 respondents Rēzeknes pētījumu centrā bija Rēzeknes novada iedzīvotājs Fjodors Cuprinikovs (Fiodoras Cuprinikovas). Sarunā ar GISTAR pētījuma pārstāvjiem Fjodors atzīmē, ka ieradies uz izmeklējumiem, jo viņam rūpes par savu veselību ir pirmajā vietā. Fjodors nelieto alkoholiskos dzērienus, nepīpē, kā arī rūpējas par veselīgu uzturu. Sarunā viņš atzīmē, ka no mantotām slimībām ir grūti izvairīties, tādēļ ļoti svarīgi ir laicīgi izmeklēties. GISTAR reģionālie pētījuma centri ir lieliska iespēja veikt šādus izmeklējumus. Fjodors atzinīgi novērtē Rēzeknes reģionālā centra darbinieču veikumu, atzīmējot, ka tās ir jaukas, draudzīgas un atsaucīgas, ļoti cenšas labi paveikt savu darbu. Kā būtisku GISTAR pētījuma realizācijā Fjodors atzīmē to, ka pētījumam ir svarīgi attīstīties tieši reģionos, jo šeit cilvēki ir mazāk informēti un bieži nevērīgi izturas pret savu veselību, kā arī nelabprāt apmeklē ārstus. Mūsu tūkstošais respondents iesaka visiem doties uz izmeklējumiem, jo attieksme pret savu veselību ir pati svarīgākā!

Arī GISTAR pētījuma zinātniskais vadītājs, LU profesors Mārcis Leja atzīmē, ka vairākas onkoloģiskās saslimšanas var tikt veiksmīgi ārstētas, ja tās tiek diagnosticētas agrīnā stadijā. Viņš uzsver, ka nākotnē būs daudz vairāk iespēju agrīni diagnosticēt tādas onkoloģiskās saslimšanas, kas šobrīd tiek atklātas novēloti, tādā veidā rodot iespēju tās veiksmīgi ārstēt, un cilvēkiem dodot iespēju dzīvot. Šobrīd skrīnings tiek rekomendēts arī cilvēkiem, kuriem nav onkoloģisko saslimšanu simptomu, tādā veidā rodas iespēja noteikt saslimšanu agrīnā stadijā. GISTAR pētnieku grupa strādā pie jaunām diagnostikas metodēm un profilakses pasākumiem. Profesors Leja prognozē, ka iespējams jau pēc 10 gadiem varētu būt tādi testi, kas ļaus noteikt onkoloģisko saslimšanu agrīnā stadijā.

Sagatavoja

Inese Veckagane

Latvijas Universitāte

Klīniskās un profilaktiskās medicīnas institūts

GISTAR pētījums

Administratore

Tālrunis 29189098

E-pasts This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Web www.gistar.eu

Twitter @GISTARstudy

Aicinām iedzīvotājus būt atsaucīgus un gadījumā, ja tiek saņemts zvans no pētījumu centra reģistratores, neatteikt un ierasties uz izmeklējumiem. Cilvēki pētījumu centrā var vērsties arī paši. GISTAR pētījums notiek sadarbībā ar ģimenes ārstiem.

Pētījuma norises vieta:

  • Rēzekne, Zemnieku ielu 16a (2. stāvs, blakus slimnīcai)
  • Pieraksts pa tālruni 26151499

Pētījumu centra darba laiks darba dienās no 7:00 līdz 13:00

Vairāk informācijas: www.gistar.eu

***************************************************************************************

*Informācijai:

Pētījuma ietvaros iedzīvotājiem vecumā no 40 līdz 64 gadiem ir iespēja bez maksas veikt gremošanas sistēmas audzēju - resnās, taisnās zarnu un daļai arī kuņģa ļaundabīgo audzēju risku izvērtējumu un agrīnu diagnostiku. Diagnosticējot ļaundabīgo procesu savlaicīgi, lielāko daļu no audzējiem ir iespējams veiksmīgi ārstēt.

 

Veicot izmeklējumus agrīni ir atklāti vairāki gan kuņģa, gan resnās zarnas ļaundabīgi audzēji, vairāk kā 70% gadījumu tiek atklāta kuņģa helikobaktērija, kā arī dažādas ļaundabīgo audzēju risku paaugstinošas saslimšanas. Iedzīvotājiem tiek nodrošināta vai ieteikta ārstēšana.

 

Pētījumā jau ir iesaistīti vairāk nekā 6200 Vidzemes, Latgales un Kurzemes iedzīvotāju no Cēsu, Alūksnes, Ludzas, Saldus un Tukuma novadiem.

Tiek plānota arī tālāka projektā iesaistīto pacientu novērošana 10-15 gadu periodā.

Saziņas iespējas

 Pārvaldes vadītāja
Anita Verčinska
mob.tel.: 20223650
 
Grāmatvedība
tel.: 64644894
 
Lietvede, zemes lietu speciālists
tel.: 64644892
 
Sociālais darbinieks
tel.: 64644888
 
Bibliotēka, kultūras nams
tel.: 64644750
 
Medpunkts
tel.: 64644889
 
Feimaņu pamatskola
tel.: 64644749

Saites