Расширения Joomla 3

IMG 0344

   Uzsākot Latvijas simtgades svētku maratonu, 4.maijā, Rēzeknes novads kopā ar vēl vairākiem desmitiem Latvijas pašvaldību piedalījās īpaši simtgadei veltītā ozolu stādīšanas akcijā Apskauj Latviju!”. Feimaņu pagastā tika iestādīti četri ozoli.

   Pēc svinīgās ozolu stādīšanas, ļaužu pulciņš sanāca pie kopīga galda Feimaņu kultūras namā. Baltā galdauta svētkus atzīmēt ieradušies bija ne tikai feimaņieši, bet arī kaimiņi - no Rušonas pagasta.

   Ciemos pie mums bija Irēna Ivanova no Rēzeknes, kas savulaik 22 gadus strādāja Feimaņu pamatskolā un vadīja vietējo folkloras kopu. Tādēļ, akordeona pavadībā tika dziedātas gan tautas dziesmas, gan tautā iecienītākās patriotiskās dziesmas. Agris Šmaukstelis un Viktorija Grigorjeva    deklamēja Latvijai veltītus dzejoļus. Ļoti īsi pieskārāmies galda kultūrai, jo šī tēma ir ļoti plaša. Dažādi jautājumi tika atbildēti ļoti raiti un ar dažādiem papildinājumiem. Mīklu minēšana izraisīja vispārēju jautrību. Vieglākās varēja arī bērni atrisināt.

   Spēlēs piedalījās arī mazākie svinētāji, kuriem bija jādancina vardītes (vardes ir eksotisko ēdienu sastāvā Francijā, Ķīnā). Saldummīļiem bija jāsacenšas saldo sēkliņu ēšanā. Grūtāka lieta bija, kad bija sevi ”jāpabaro” ar pupiņām ķīniešu gaumē, tas ir, ar irbuļiem.

   Dvēseliski apgaroti bija fragmenti no filmām ”Cilvēka bērns” un ”Limuzīns Jāņu nakts krāsā”.

   Dziļākā vēsturē, kas saistīts ar galdautiem un Latgales zemnieku sadzīvi, lika ielūkoties bibliotekāre Erna Ulase.

   Kopīgi veidotais pasākums mūsu valsts nozīmīgajos svētkos, kur apvienojās bibliotēkas, kultūras nama, pagasta pārvaldes darbinieku ieguldītais darbs, bija sirsnīga kopā būšana. Patīkami, ka uz saietu bija atnākušas arī dažas vecmāmiņas ar mazbērniņiem. Tā kā stafeti būs kam pārņemt!

Ziņas no Feimaņu pagasta sagatavoja Silvija Assare.

Saziņas iespējas

 Pārvaldes vadītāja
Anita Verčinska
mob.tel.: 20223650
 
Grāmatvedība
tel.: 64644894
 
Lietvede, zemes lietu speciālists
tel.: 64644892
 
Sociālais darbinieks
tel.: 64644888
 
Bibliotēka, kultūras nams
tel.: 64644750
 
Medpunkts
tel.: 64644889
 
Feimaņu pamatskola
tel.: 64644749

Saites